Jak to muži mají ?!?

Seminář o mužíchpro ženy - vedený mužem.


O čem seminář je

Tento seminář je, kupodivu - o mužích. O tom, co dnes už najdete v různých knihách, které popisují rozdíly žen a mužů.
Jenže - je rozdíl si něco přečíst a něco jiného je to 1) zažít, 2) pochopit a 3) respektovat to.

Impulsem k tomuto semináři mi jsou opakované, často skrytě či otevřeně vyčítavé, povzdechy žen, např.:

     "Ten můj muž se nechce měnit."
     "Zatím co já u sebe změním deset věcí, on jenom jednu."
     "Nechce mi naslouchat, nechce si se mnou povídat."
     "Když mu něco vysvětluji, dělá, že poslouchá, ale není přítomný."
     "Nevím, co se v něm děje, nemluví o sobě."
     "Říká mi, ať s ním mluvím normálně, ale já s ním mluvím normálně."

Atd., atd., výčet zdaleka není úplný. Pokud se vám vybavují další povzdechy, napište mi je, rád je sem přidám.

Seminář je tedy o tom, jak muži přemýšlí, jak prožívají, jak cítí, jak komunikují. A jak se to projevuje v partnerském vztahu.
Co má smysl od muže očekávat a co je cesta do záhuby vztahu.Jak pracujeme

Jsem praktik a z toho vychází i způsob práce na semináři. Zaměříme se na pochopení rozdílu mezi muži a ženami, na potřeby obou stran a na způsoby jejich uspokojování, které nejsou pro vztah destruktivní.

Pracovat budeme s vašimi konkrétními zkušenostmi. S tím, jak vnímáte muže (obecně nebo toho "svého"), s tím, jakou o nich máte představu.

Podíváme se také na důsledky velmi časté situace ve vztazích - jak muži reagují na nevyjádřenou (pasivní) ženskou agresivitu.

Nejde o klasický konstelační seminář, přesto budeme "pracovat" také s konstelacemi, jejichž přínos pro pochopení a změnu v nás je obrovský.K čemu to vede

Seminář vede k pochopení, přijetí a k respektování toho, že muži jsou jiní než ženy. A současně k přijetí sebe jako ženy. Protože pouze žena, která plně přijímá sebe ve svém ženství, může přijmout muže v jeho mužství.

Seminář také vede ke změně způsobu komunikace s mužem, ke změně očekávání, které žena vůči muži má. A v důsledku k větší spokojenosti ve vztahu.  

Během jednoho dne, který máme k dispozici, nemůžeme očekávat zázrak, ale můžeme nastartovat proces, vedoucí k dlouhodobé změně.Co je dobré vědět

Seminář je určen pro ženy, čímž se naplňují mé občasné poznámky, když mi na seminář přišly samé ženy, že bych mohl začít vést ženské skupiny...

Mé pojetí semináře rozhodně není bojovné - dokazovat jedněm, že druzí jsou lepší. Naopak, pojetí semináře je spolupracující až symbiotické. Je prodchnuto nabídkou poznání a pochopení, abychom se, muži i ženy, mohli vzájemně doplňovat, podporovat, rozvíjet.Organizační informace

Cena jednodenního semináře: 1 500,-Kč

Rozsah semináře: 9:00 – 18:00 hod.    


VAŠE ZPĚTNÉ VAZBY

25.09.2017 10:07 [1]
Kateřina
Seminář byl pro mě velmi přínosný a intenzivní. Znovu jsem si připomněla, že svůj život a situace v něm ovlivňujeme sami. Chci se vydat na cestu k hlubšímu a lepšímu sebepoznání. Pavel mi pootevřel oči, a jsem mu za to velmi vděčná. Seminář byl sice o mužích, ale především o každé z nás. Pomohl mi lépe pochopit mužské jednání. Vysvětlil, jak s muži komunikovat a neútočit na ně. Nejbolestnější by po zjištění, jak moc si své problémy nesu už z dětství, a jak nyní ovlivňují můj partnerský vztah. Jak si neumím říci správně o pomoc a očekávám, že muž musí přece vidět, jak ji potřebuji. Když jsem ze semináře odcházela měla jsem velký přetlak všech informací a emocí, ale v pozitivním smyslu. DĚKUJI
10.10.2016 09:49 [2]
Irena
Jak to muži mají začíná odpovědí na otázku jak to mám já se sebou jako žena a jak to mám já s muži. Celou dobu to tušíš, že si to neseš z původní rodiny, ale díky semináři se to před tebou rozvine v celé hloubce. Jak tě ovlivnila maminka, jak tě ovlivnil táta a jejich vzájemný vztah. Jaký pro tebe vytvořili partnerský a jaký rodinný model. A jak v něm teď ty sama stojíš jako žena, jako partnerka. A teď to celé musíš vynásobit dvakrát, protože i tvůj partner si nese tento model ze své původní rodiny – a položit si otázku, jak, v kterých bodech jsou ty vaše dva modely schopné spolužití, jestli se vědomě chcete vzájemně ohýbat a vytvořit si na těch dvou individuálních nohách z původní rodiny společný, vlastní model. Díky semináři jsem si uvědomila hloubku a reálnost tohoto poznání. Začít u sebe, zodpovědět si otázku, kam až jsem ochotná v tom ohýbání zajít, abych v tom byla spokojená. A taky to, že změna v mém chování vede nutně (i když někdy teda dost pomalu) ke změně chování u partnera. A jak jsi Pavle říkal, že žena se pohybuje ve svém sebepoznávání ve víceméně plynulých vzestupných krocích, zatímco muž dlouho nic a pak obří skok, tak to jsem si namalovala nad psací stůl. Je to můj Eben Ezer, připomínka, že se vyplatí netlačit, čekat a být trpělivá, jak jen dlouho to snesu.
06.10.2016 23:28 [3]
Kiara
Seminář s Pavlem byl naprosto super! Otevřel mi oči ve spoustě pohledech na muže. Ale co mi dal nejvíc, byly praktické ukázky a zkoušení si toho, jak s mužem komunikovat, abych nekomunikovala kriticky a útočně. Hodně mě to naučilo. Nebylo a není to snadné, ale díky tomuto semináři si to uvědomuji a dokážu to zachytit a změnit. Krátká konstelace byla super, možná bych jich zahrnula víc. Těším se na další semináře s Pavlem!:)
05.10.2016 12:24 [4]
Markéta
Seminář se mi líbil. Uvědomila jsem si, jak věci vypadají jinak a mnohdy funkčně, když je na ně nahlíženo bez emocí. Bohužel ty emoce jsou sice zbytečné, ale nedílné :) Takže hlavní závěr pro mě osobně je nenechat se unášet, být vůči můžům shovívavější. Spousta okolností, které se na semináře probíralo ukázalo, že vztahy k mužům máme naučené a jako každý zlozvyk, je někdy těžké modelové situace překonat. Nebylo to vlastně zdaleka jen o mužích, bylo to především o nás samých. Ačkoliv jsem na seminář šla spíše ze zvědavosti, v průběhu semináře jsem si uvědomila kolik bych toho s Pavlem vlastně potřebovala probrat ... Takže dobře strávená neděle ve víru souvislostí :) Děkuji.
28.09.2016 08:56 [5]
Žaneta
Seminar byl pro me velmi zajimavy a spoustu veci jsem si uvedomila (zejmena co se tykalo veci, ktere si nesu od svoji maminky ve vztahu k tatinkovi a ktere jsem nevedome opakovala). Tak, jak jsi ho mel strukturovany (zacinat s ocekavanim od seminare, vlastnimi dotazy a mensi konstelaci do rodin kazde z nas, teorie a dotazy), bylo genialni a ten individualni pristup k nam vsem taky.
Obohacujici bylo videt i jak to maji s muzi jine zeny. A uzasne je, ze to vlastne bylo o muzich jen z casti, protoze vsechno zacina u nas samotnych. Odnesla jsem si spoustu praktickych veci, ktere vyuziju nejen v komunikaci se svym partnerem, ale i s muzi obecne.
Byly jsme dost tezka skupina a udrzet to po celou dobu muselo byt hodne narocne. Takze i za to dekuju.
31.10.2015 23:04 [6]
Ivona
Ahoj Pavle, rada bych jeste jednou podekovala za dnesni seminar a jeste zacerstva pridala par poznamek i pro dalsi potencialni zajemkyne :-) Velmi bych tento zazitek doporucila kazde zene, at uz je v jakekoliv zivotni situaci, co se tyce vztahu s muzi, neni to totiz vubec podstatne.. Zkusenosti a ziskane poznatky z tohoto seminare mohou zmenit nahled na jakekoliv muze v nasem okoli, a spousta z nich vlastne plati plosne, bez ohledu na konkretni pohlavi.. Moznost pouziti kratke konstelace na dane konkretni tema neuveritelne rychle otevre oci a pomuze predestrit situaci na vlastni oci takovou, jaka doopravdy a v ryzi pravde je...
Jeste jednou dekuji a dotaz, ktery me napadl az doma.. Bude take seminar na tema "Jak to maji zeny?" :-) Mozna by se take rychle naplnil... :-) dekuji, ahoj Ivona


Rodinné konstelace
Brno 15.08., 05.09., 19.09.


Supervize pro lektory konstelací a pro "pomáhající profese" Brno 16.08.Tantra vnitřních orgánů
roční výcvik
09/2020 - 08/2021
Z MÉ TVORBY

Tančím na ostří nože
a přitom tančit neumím.
Tančím na ostří nože
s rizikem, že něco zahubím.

S každým krokem rozpad
a nebezpečí pádu.
S každým krokem rozhodnutí:
"Ano, já jdu."


celý text

Mgr. Pavel Veselý


tel: 777 065 146