Děti a jejich reakce na rodiče

Konstelační seminář o skrytých vlivech rodiny na děti.

 

O čem seminář je

Otázku: "Jak ovlivňuji své dítě?" si klade mnoho rodičů. Některé vlivy jsou zřejmé, když např. dítě používá stejná slova, stejné obraty jako rodiče. Je známé, že děti nasávají jako houba vše ze svého rodinného okolí - ať už se to rodičům líbí nebo ne.

Na dítě však působí také mnoho vlivů, které nejsou zřejmé. Často ani rodiče si nejsou vědomi, co si v sobě nesou a čím dítě ovlivňují. Bývají to příčiny podivného chování dětí, jejich častých nemocí či úrazů. Jinak "normální" dítě se může nepochopitelně projevovat agresivně nebo naopak zcela pasivně či plačtivě.

Velký vliv mají rozchody/rozvody rodičů, které dítě ovlivní vždy. Podle přístupu rodičů však tento vliv může být velmi silný, ovlivňující ho po zbytek života nebo slabý, se kterým je dítě schopno se vyrovnat.


Cílem semináře je

  • Uvidět, pochopit a procítit, jak ze své role rodiče ovlivňuji dítě. Jaký na něj mají vliv některé mé vnitřní procesy a stavy.
  • Změna vzorce chování, přemýšlení, cítění, pokud jimi dítě zatěžuji (k těmto změnám dochází již během semináře).
  • Svobodný vývoj dítěte, které žije svůj život a nesnaží se kompenzovat zatěžující vlivy z rodiny.
  • Svobodný postoj rodiče, který toto své vnitřní rozpoložení přenáší na dítě.

  

Jak pracujeme

Pracujeme s metodou systemických konstelací. Konstelace velmi rychle odhalují skryté vlivy v rodinách a ukazují možná řešení vedoucí ke změně. Věnovat se budeme také obecnějším tématům, která se v rodinách často objevují.


Co je dobré vědět

Každý z účastníků má prostor pro vlastní téma, počet účastníků je proto omezený na max. 8 osob.
Rodičovský pár platí jedno vstupné - za předpokladu, že mají jedno téma, tedy jednu konstelaci. 
Po domluvě je možná účast maminek s kojenci.

Více se můžete dočíst ve stejnojmenném článku.


Organizační informace

Cena semináře: 1 500,-Kč (cena je za osobu nebo za rodičovský pár)
Rozsah semináře: 9:00 – 18:00
Místo konání: většinou ve městě nebo dle domluvy s konkrétní skupinou

 


VAŠE ZPĚTNÉ VAZBY

15.07.2016 07:58 [1]
Katka
Zúčastnila jsem se Pavlova semináře Děti a jejich reakce na rodiče. Přestože jsem sama maminkou, tentokrát mne zajímalo téma mne samotné v roli dcery a sestry. Toužila jsem zkrátka nahlédnout trochu více pod pokličku ženské linii v mé rodině. Zajímalo mne, co mi odhalení kořenů rozkryje. Metodou poznání a terapie byla rodinná konstelace. Téma mne oproti původnímu očekávání zavedlo hned na začátku k sourozencům, kterým nebylo dáno se u nás narodit. Konstelace se ustálila k mému nenarozeném dvojčeti, které se mnou pobývalo v děloze jenom chvíli. Přestože mi tato skutečnost zprvu přišla banální, zírala jsem, jaké emoce to ve mně probudilo. Bylo toho dost, co se potřebovalo odplavit. Jednalo se zřejmě o záležitost, které jsem nepřikládala ve svém životě váhu a intuitivní pocity smutku jsem zaháněla hned v zárodku. Již jako dítě mě někdy navštívil těžko popsatelný stesk. Jakoby mi někdo chyběl nebo část mne samotné zůstala vězet někde jinde. Nemělo to žádné logické vysvětlení. Tento pocit se mi přenesl i do dospělosti. Občas vyplul na povrch, ale nikdy jsem se jím příliš nezabývala. Musím konstatovat, že setkání s tématem nikdy nenarozeného sourozence mne hluboce zasáhlo. V globálu se považuji za šťastnou osobu, ale po zvědomění a odžití této zkušenosti se vnitřně cítím zase o kousek lehčí.Výcvik 
Systemických konstelací
03/2020 - 03/2021
termíny již na webu


Mužská iniciace
18.-22.06.2020 (Slunovrat)
Brno-Soběšice

Rodinné konstelace
22.09. Brno-Soběšice
06.10.;16.11.;01.12. Brno
12.10.  Chrudim


19.10. Muž a Žena


25.-28.10. Léčení vnitřního dítěte


23.11.
Jak to muži mají ?!?

08.12.
Vyjadřování emocí ve vztahu

Poslední zpětná vazba 27.08.Z MÉ TVORBY

Jsme dva konce provazu.
Mezi nimi - to je Bůh.
Provaz jsme spojili
- a vznikl - kruh.


celý text

Mgr. Pavel Veselý


tel: 777 065 146