O mně

Napsat je možné cokoliv. Fotka osobní - Pavel Veslý
Můžu pravdivě napsat, jaký jsem, a při setkání mne nepoznáte, jako bych psal o někom jiném.
Vaše vnímání se může velmi lišit od mého.

Nebo se podíváte na moji fotografii a podíváte se mi do očí, přes které můžete vnímat nitro každého člověka.
A položíte si například tuto otázku: „Mám se s tímto člověkem setkat?
Mám k němu přijít na seminář, přednášku, terapii?
Přinese mi to něco?“

Nejlépe mne poznáte při osobním kontaktu. A já vás.

Nicméně, abych dodržel tradici představování na webech, napíši o sobě něco víc, ale nemusíte to číst. 

 

Nejprve tedy tvrdá data:

Jméno i s titulem: Mgr. Pavel Veselý

Narozen: 26.11.1970, ve znamení Střelce

Vzdělání:

 • FF MU Brno, Jednooborová psychologie, ukončeno 1996 
 • Kurs Hlubinné abreaktivní psychoterapie, Ing. Andrej Dragomirecký, rozsah 2 týdny, absolvován 2004 - 2005 
 • Trénink Rodinné konstelace a pohyby Duše, Bhagat J. Zeilhofer, rozsah 260 hodin, ukončen 2006 
 • Vzdělávací cyklus Trauma – Psychospirituální krize – Závislost, o.s.Diabasis, rozsah 35 hodin, ukončen 2007 
 • Tantrický výcvik „Posvátné tělo – Vášnivý Duch, John Hawken, rozsah 4 týdny, , ukončen 2008
 • Trénink v hypnóze podle Eriksona a NLP practitioner, Bhagat J. Zeilhofer, rozsah 190 hodin, ukončen 2008 
 • Trénink Neo-Reichiánské dechové terapie, Moumina, rozsah 15 dní, ukončen 2009
 • Mezinárodní výcvik Jak pracovat se sexualitou, John Hawken, rozsah 16 dní, ukončen 2009
 • Výcvik Umění tantrické masáže, John Hawken, rozsah 16 dní, ukončen 2015
 • Mistrovské zasvěcení do Usui Reiki, Seichim Archangelic Reiki, Dračí Reiki
 • Další průběžné vzdělávání: Seberozvojové a supervizní semináře různých lektorů: Bhagat, Jan Bílý, Daan van Kampenhout, Marianne Franke-Gricksch, ...... a další

Nejvíce intenzivní bylo dosud životní studium, každodenní situace, ke kterým se musím nějak postavit, rozhodnout se, vyjádřit se, přijmout a nést zodpovědnost, komunikovat, dělat kroky pro harmonii a pravdivost ve vztazích, hledat a nacházet svoji důstojnost …….

Průběžně také absolvuji Vysokou školu duchovního růstu, kterou je pro mne partnerský vztah.

Praxe:

 • Od r. 1996 v oblasti pracovní psychologie a personalistiky, spolumajitel firmy "Brněnská personalistika s.r.o.".
 • Od r. 2004 v oblasti individuálního poradenství, terapií, vedení seberozvojových skupin pod názvem "Cestou domů".
 • Od r. 2014 pokračuji s touto činností pod názvem "Cestou k sobě"

 

A teď o mně trochu rozvláčněji:

Už v období střední školy jsem vyhledával přírodu, toulal se po lesích a do školy jsem se učil ve větvích velkého dubu uprostřed lesa. Přitahovalo mne tajemno lidské Duše a během studia maturitního učebního oboru mechanik - elektronik jsem si kupoval skripta pro studenty psychologie a knihy o lidské psychice.

Studium VŠ jsem zahájil na pedagogické fakultě. Pár měsíců na to byla revoluce a studium psychologie přestalo být doménou několika vyvolených. Přijetím na Filozofickou fakultu, katedru psychologie, se splnila má velká touha. Dostal jsem se na jedinou školu, kterou jsem opravdu chtěl studovat.

V průběhu studia jsem zjistil, že účelem Filozofické fakulty je ze studentů dělat vědce - teoretiky, nikoliv odborníky znalé procesů lidské psychiky v praxi. Začal jsem hledat jinde. Přitahovaly mne duchovně - seberozvojové programy (tehdy to byly akce Patricie Tervinové, Lídy Chrášťanské, holotropní dýchání apod.). Ke konci studia jsem pracoval v personální firmě a začal jsem se seznamovat s odlišnostmi teoretické výuky od potřeb praxe. Učil jsem také psychologii na střední škole a o to víc jsem si uvědomoval, jak mi skutečná životní praxe chybí.

V r. 1996 jsem se stal spoluzakladatelem a spolumajitelem brněnské personální firmy. Působil jsem v mnoha oblastech - jako jednatel, psycholog, obchodník, lektor, administrativní pracovník, tvůrce webu, .... Po pěti letech podnikání, kdy jsem pracoval 10-14 hodin denně včetně víkendů, jsem byl tak vyčerpán, že jsem začal hledat, co dělám špatně. Pomaloučku jsem se začal znovu obracet k sobě, dělal jsem si čas na přátele a na sebe. Začal jsem organizovat víkendové seberozvojové programy. Uvědomil jsem si, že nechci žít stylem života, který mě odvádí od sebe sama. V práci jsem nezůstával déle než 10 hod. denně, víkendy jsem se snažil šetřit pro sebe, občas jsem si udělal čas na paragliding. Pořád jsem ale nebyl spokojen, necítil jsem naplnění života.

Zásadní zlom v mém životě přišel v r. 2003, kdy jsem odešel z firmy, koupil jsem si koně a dovolil jsem si Žít. Byly doby, kdy jsem si nedovedl představit, že bych se dokázal vzdát toho, co jsem s takovým úsilím vybudoval. Přirovnal bych to k pocitu rodiče, který si nedovede představit, že své dítě vypustí do světa a nebude na ně už mít vliv. Dokázal jsem se vzdát svého "dítěte". Mým prvním životním úspěchem bylo studium psychologie. Druhým úspěchem bylo "vychování" dítěte - firmy a jeho "puštění".

V této době zcela nekompromisně přitáhla moji pozornost regresní terapie (Hlubinná abreaktivní psychoterapie). Dospěl jsem k rozhodnutí, že se z "velkého" podnikatele stanu "malým" terapeutem a na začátku r. 2004 jsem založil Soukromou psychologickou poradnu. Už v minulosti jsem vyvíjel poradenskou činnost, ale teď to bylo mé hlavní zaměření. V kontaktu s regresní terapií a mnoha dalšími terapiemi se v mém životě začala otevírat dosud nezpracovaná témata. Velmi rychle jsem si uvědomil, že nestačí učit se nové techniky, ale že především potřebuji uvidět své strachy, závislosti a programy – které v mém životě působily, i když jsem si je často ani neuvědomoval. Platí odvěká zkušenost, že terapeut je svým klientům přínosem do té míry, do jaké je otevřený sám k sobě. Všiml jsem si, že úměrně tomu, jak se očišťuji od tíhy a nepochopení minulosti, se mění problematika klientů, kteří se na mne obrací.

Stejně jako regresní terapie, přitáhly můj zájem "Rodinné konstelace". Dvouletý výcvik v této metodě jsem dokončil v r.2006. Má pozornost se více než kdy předtím zaměřila na vztah s mými rodiči a na můj rod. Vedení konstelací mne přivedlo k vnímání přítomného okamžiku bez předsudků a předpokladů - k bytí tady a teď.

Prošel jsem mnoha dalšími výcviky a terapiemi. Vytvořil jsem intenzivní cestu k vnitřní síle „Dračí cesta“ a další.

Jsem přesvědčen, že partnerství je vysoká škola duchovního růstu. Studuji tuto vysokou školu společně se svojí manželkou Jarkou, které si velmi vážím, stejně tak, jako celého našeho vztahu, manželského a rodičovského.

Vše, čím procházím, vše, co nabízím, má společného jmenovatele: „Prožívání Skutečnosti v Pravdě Přítomného okamžiku“. Tento přístup prolíná individuální terapií i všemi semináři.

 


VAŠE ZPĚTNÉ VAZBY

02.09.2014 20:17 [1]
Vlasta
Dnes jsem byla na terapii RUŠ a přišla jsem domů a vesmír mi poslal odkaz na Vaše stránky. Mluvíte mi z Duše, tak já to cítím. Bude mi letos 58 let, prožila jsem krásné i těžké chvíle, manžel zemřel před 3 lety na cirhozu jater po těžké závislosti na alkoholu. Mé 3 děti žijí své životy a já se učím prožívat skutečnost v pravdě přítomného okamžiku. Je to těžké zbavit se starých bloků a stereotypů, ale chci se naučit žít v pravdě, dávat lásku a nic neočekávat.


Trénink UPŘÍMNOSTI
roční výcvik 2023
zahájení v březnu

Trénink PARTNERSTVÍ aneb Vysoká škola Duchovního Růstu. Zahájení 26.03.

SYSTEMICKÉ KONSTELACE
roční výcvik 2023/2024
zahájení v červenci

UPŘÍMNÉ LÉTO
srpen 2023, Chorvatsko,
ostrov Ugljan

Rodinné konstelace
12.02. Brno
25.03. Brno

Porozumění v partnerství
25.02. Brno

Poslední zpětná
vazba 17.01.

Poslední tvorba
11.11.

Z MÉ TVORBY

Chtěl jsem být mužem,
už kdysi, jako kluk.
Záviděl těm, co měli tátu,
co natahoval s nimi luk.


celý text

Mgr. Pavel Veselý


tel: 777 065 146