Porozumění v partnerství

Partnerský vztah jako vysoká škola duchovního růstu.

  

Neshody nastávají v každém vztahu. Jejich řešení je však různé - útěk, boj nebo domluva. Domluva jako společné porozumění ve vzájemné úctě. Někdo možná vyrůstal v rodině, kde rodiče cítili své srdce, mluvili o svých pocitech, respektovali pocity partnera a měli vůli hledat společná řešení. Ostatní se to postupně učí. A pro ty je i tento seminář. Také pro ty, kdo chtějí neshodám předcházet - porozuměním a vnímáním sebe i druhého.

Partnerský vztah je vysoká škola duchovního růstu. Pojďme si tuto školu užívat vědomě, s pečlivou přípravou na zkoušky, které v této škole přicházejí zcela neočekávaně, zato však spolehlivě.

Večerní seminář je praktickým seznámením s tématem, kterému se plně věnujeme na intenzivním víkendovém semináři. Na něm směřujeme k pochopení toho, co ovlivňuje naše reakce a k přijetí potřebných změn. Veškeré předávané znalosti a zkušenosti jsou využitelné ve všech vztazích - s přáteli, na pracovišti, s dětmi, s naší původní rodinou .....

Cíle semináře:

  • Vážíme si sami sebe. Jsme k sobě pravdiví. Cítíme svoji důstojnost.
  • Pravdiví, nikoliv však bezohlední, jsme i k partnerovi.  Ctíme důstojnost partnera. Bez obav vyjadřujeme, co se v nás odehrává. Tím předcházíme neshodám, zklamáním, očekávání.
  • S partnerem častěji a přirozeněji sdílíme vše – to pěkné i to smutné.
  • Děti se od nás učí, že také můžou vyjadřovat sami sebe. Tím předcházíme mnoha psychosomatickým potížím u nás i u dětí.
  • Konflikty z našeho života nevymizí, ale změní se to, jak je prožíváme, jakým způsobem a jak dlouho je řešíme, vytrácí se jejich destruktivní vliv.

Tomuto tématu se věnuji také ve stejnojmenném článku. 

Výcvik 
Systemických konstelací
09/2019-09/2020


Rodinné konstelace
Chrudim 24.03.

Děti a jejich reakce na rodiče: Brno 31.03.
Hradec Králové 23.03.

Práce a peníze 01.05.

Vzteklé dítě
08. a 15.06.
Brno, 2 dny

Mužská iniciace
12.-16.09.

Poslední zpětná vazba 17.02.Z MÉ TVORBY

Životem šli spolu,
občas vedle sebe
a spříznili se natolik,
že překonali nebe.

A teď, v tomto životě,
když potkali se zase,
pokračují v setkání,
jenom v jiném čase.


celý text

Mgr. Pavel Veselý


tel: 777 065 146