Léčení dítěte v nás

 Cesta k nalezení radosti, sebehodnoty a sebeúcty.

 

Každý z nás byl dítětem, dokonce i tehdy, když si na své dětství nepamatujeme. Naše prožitky z dětství si neseme v sobě, ať už vědomě, či nevědomě. Máme v sobě uloženo, jak k nám přistupovali naši rodiče, ale i to, jak jsme k sobě přistupovali my samotní. Naše přání, touhy, zklamání, radosti i bolesti, způsoby reagování, prožívání a řešení situací.

Občas se něco z toho prodere na povrch a působí v naší dospělé současnosti. Mnohdy ve vztahu k partnerovi, k sobě samotnému, ale i ve vztahu k vlastním dětem (tohle možná známe od svých rodičů) ...

Můžeme vědomě objevit dítě uvnitř nás, zjistit, jak se cítí, jaký k sobě máme vztah, zda se vůbec vnímáme. Když se spojíme s dítětem v nás, spojíme se tím sami se sebou, jsme stabilnější. Věnujeme pozornost, lásku a péči sami sobě, nečekáme na záchranu od jiné osoby někde zvenku. Jde o cestu hluboké vnitřní transformace vedoucí k přijetí vlastní zodpovědnosti za svůj život. Získáme velkého malého přítele - sami sebe v dětském věku. Začneme být spokojenější, hravost a tvořivost se stává přirozenou součástí života …

Na večerním semináři se budeme tomuto tématu věnovat prakticky, nahlédneme tak daleko, jak to v daném čase pro každého bude možné.

Tomuto tématu se do hloubky věnujeme na víkendovém semináři.


VAŠE ZPĚTNÉ VAZBY

08.05.2017 20:28 [1]
Marcela
Tento seminář byl pro mě velmi intenzivní. Pochopila jsem hlubokou souvislost současných událostí ve svém životě a potlačených pocitů z dětství. Ačkoliv jsme se nijak nehrabali ve svých dětských traumátkách, šlo se až na dřeň. Bylo to radostné i bolestné zároveň, což velmi pomohlo skryté bolesti začít odcházet. Poznala jsem nové stránky sebe sama a nyní mnohem jasněji vidím cestu, kterou chci dál jít.
30.11.2014 09:34 [2]
Rosťa
Jako řeka si najde cestu kudy má téci, tak i lidé si nacházejí cesty k sobě. Přes metodu RUŠ posléze knihu Květa života jsem nalezl knihu Wernera Ablasse - O všeobjímající lásce, která mě otevřela. Seminář Léčení dítěte v nás mě posune na obzory z nichž budu moct sledovat sebe i ostatní s nadhledem.

Toliko chyb jenž jsem opravoval v textu mě mají k něčemu dovést

Rosťa


Výcvik 
Systemických konstelací
09/2019-09/2020


Rodinné konstelace
Chrudim 24.03.

Děti a jejich reakce na rodiče: Brno 31.03.
Hradec Králové 23.03.

Práce a peníze 01.05.

Vzteklé dítě
08. a 15.06.
Brno, 2 dny

Mužská iniciace
12.-16.09.

Poslední zpětná vazba 17.02.Z MÉ TVORBY

Proč rozešli se,
co ne-udělal on či snad ona?
Kdo špatný je, kdo polobůh,
je to on a nebo ona?

Zjistíme to dozajista,
a napravíme škody,
jež ten či onen spáchal.
Pozor, lid se zlobí !!!


celý text

Mgr. Pavel Veselý


tel: 777 065 146